5.kolo, So 8.5.2010, , Novoborská

Mystique Dynamo CF  vs.  Oranjes 04 FC  2:5 (0:2)

Branky: 1x Michal Burda, 1x Jan Lenz

Sestava: B: Michal Stanko 6.0    H:  Michal Burda, Jiří Burian, Tomáš Duchek, Michal Lampír, Jan Lenz, Jakub Mandelíček

Komentář: Dnes přišla zbytečná prohra s Oranjes 2:5 (0:2), kterou jsme si nejspíše notně zkomplikovali boj o sestup. Naše silná sestava Michal – já, Lenzik, Burdik, podnapilý Lampas, Jiří a nováček Tomáš si nedokázala poradit s taktickým výkonem soupeře. Potřebovali jsme dnes vítězství, ale náš výkon nebyl rozhodně optimální a body jsme si nezasloužili. Od úvodu a vlastně po celý zápas jsme drželi balón a snažili jsme něco vymyslet. Bohužel soupeř měl především v prvním poločase obranu dobře propracovanou, bránil zodpovědně ve 4 lidech a my neměli potřebný prostor. V útoku se soustředil na rychlé brejky, jednoduché nakopávání a čekání na chybu, což vedlo k častým přečíslením. Za celý první poločas jsme zahrozili jen střelou Burdika. Naopak soupeř využil dvou našich chyb – po autovém vhazování a ztrátě ve středu pole - a mohlo být i hůře. Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou ještě s výsledkem něco udělat. Bohužel hned v úvodu vstřelil soupeř třetí gól a tím možná rozhodl. Celý druhý poločas jsme měli velkou převahu a už i množství šancí. Poprvé se prosadil až Burdik z trestného kopu, ale víc jsme se nepřiblížili. Nastřelili jsme tyč, břevno, netrefili prázdnou branku nebo šancí zazdili střelou doprostřed branky. Po další fatální hrubce po autu soupeř rozhodl čtvrtou brankou v naší síti. Pátý gól po chybě rozhodčího již nic neřešil, stejně tak Lenzikovo snížení v poslední minutě. Soupeř byl rozhodně hratelný, fotbalově nikterak nevynikal, ale přehrál nás chytrostí a nasazením. Hrál přesně to, na co měl a to my bohužel ne. Neustále se snažíme útočit a tlačit, i když úspěchy sklízí především pečlivá obrana a brejky.

Jakub Mandelíček

Komentář TH: Velmi vyrovnané utkání, ve kterém měli hosté o něco přesnější mušku. Jinak velmi slušně hraný zápas.