7.kolo, So 22.5.2010, , Novoborská

Mystique Dynamo CF  vs.  Sever 1.FC  4:1 (2:1)

Branky: 2x Michal Burda, 1x Jan Lenz, 1x Jakub Mandelíček

Sestava: B: Adam Hild 6.0    H:  Michal Burda, Jiří Burian, Tomáš Duchek, Jan Lenz, Jakub Mandelíček

Komentář: Opět po týdnu nás, tentokráte na Proseku, čekal vedoucí tým naší skupiny Sever FC. Do zápasu jsme nešli s vysokými ambicemi, protože jsme byli oslabeni o omluvené (Lampas, Buri, Ládikové) tak i o neomluvené (Beny, Michal a Martin) hráče. Sestava: Adam – já, Lenzik, Burdik, Jiří a Tomáš. První poločas jsme přenechali aktivitu soupeři a snažili se pozorně bránit. Útoky jsme zakládali jednoduše dlouhými balóny na Burdika. Velké problémy nám dělal především malý útočník soupeře (hbitý, technický a velmi rychlý). Bohužel jsme inkasovali jako první po ztrátě a rychlém brejku soupeře. Naše defenziva byla sice pod tlakem, ale pracovala celkem spolehlivě a začali jsme pomalu hru vyrovnávat, i když šance se nerodily. Ale přesto jsme zabojovali. Burdik se po dlouhém pasu uvolnil svou typickou kličkou a vyrovnal. O chvíli později se urodila naše první kombinační akce, kdy na konci byla moje nepříliš povedená přihrávka před prázdnou branku Lenzikovi, jehož střela do tyče se odrazila do mého břicha a moje dlouhá hokejka stačila míč doklepnout. Vedení jsme udrželi až do poločasové přestávky, ve které jsme mocně vydýchávali. Druhý poločas měl stejný průběh. Soupeř se snažil, ale narážel na naši zeď nebo sám akci pokazil. Adam ani nemusel řešit moc ošemetných situací, jen jednu střelu vytlačil na tyč. My hráli jednoduše, zodpovědně a bojovně. Měli jsme několik nadějných brejků (Burdikova samostatná akce), které jsme nevyužili, ale zápas přesto rozhodli. Burdik podobnou akcí jako před prvním gólem zvýšil na 3:1 a náš 4. gól vstřelil Lenzik po kostrbaté spolupráci s Burdikem. Zápas jsme zvládli především takticky a nadšením. Soupeř byl naprosto férový. Naše výkony mají poslední zápasy naštěstí vzestupnou tendenci, takže už snad můžeme říct, že jsme se zachránili.

Komentář TH: Domácí hráli ze zajištěné obrany a z brejků dávali góly. Hezký, pohledný a slušně hraný fotbal. Vyrovnané utkání.