10.kolo, So 29.11.2008, , Novoborská

Mystique Dynamo CF  vs.  New Jersey Devils B  3:3 (0:2)

Branky: 1x Jan Lenz, 1x Martin Burda, 1x Jakub Burian

Sestava: B: Adam Hild 6.0    H:  Martin Burda, Jakub Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Jakub Marek, Ladislav Nový

Komentář: Výhrou v zápase s New Jersey Devils B jsme si mohli zajistit pobyt v 6. lize i pro příští sezónu. Výsledky posledních kol nás opravňovali k optimismu. Sestava tradiční jako posledních x kol: Adam – Lenzik, já, Buri, Ládik a Martin, tentokráte ale i !Párek!. Chtěli jsme hrát jako v minulých kolech, tedy pečlivě bránit a čekat na svou šanci. Bohužel zápas začal úplně opačně. Hned ve druhé minutě, po rohovém kopu soupeře, přišlo nahození před bránu a mičuda se zastavil, přes několik párů nohou, až v síti. Od té doby začalo dobývání branky soupeře. Šancí jsme měli habaděj, ale proměňování tentokrát vázlo. Většina střel šla nad, nebo trefovala brankáře. Naopak z ojedinělého rychlého brejku jsem si sám srazil prudkou přihrávku před branku za záda Adama. Ve druhém poločase jsme náš tlak ještě vystupňovali. Soupeř odolával jen s nasazením vlastního života :o) (např. při sérii asi 5 rohů v řadě, jsme snad 3 trefili hráče na brankové čáře). Naštěstí rychle se prosadil Buri. Náš tlak pokračoval a po hezkém voleji Lenzika do šibenice, při němž soupeř očekával písknutí rozhodčího jsme zaslouženě vyrovnali. Dál jsme se ale drali i za vítězstvím. 10 minut před koncem vyřešil akci na dva jednoho Martin chladnokrevně jako Ruud – zpracování levou, z první střela pravou, gól. V průběhu jsme druhého poločasu jsme měli další velké množství šancí, ty největší Martin (stav 1-2) a Párek (stav 3-2), ale zůstali nevyužity. Bylo na soupeři, aby on převzal iniciativu. Ale nikam se nerval, my v klidu hlídali vedení. Bohužel tři minuty před koncem využil naší vlastní chyby. Soupeř rychle rozehrál roh, ačkoli my čekali náš odkop od branky a nebyli připraveni, a štastnou střelou vyrovnal. Celkově můžeme litovat závěru, který jsme si měli pohlídat a měli klid, ale hezky jsme si zahráli a našemu výkonu není moc co vytknout, možná na tu produktivitu.