9.kolo, St 30.5.2012, 17:45, Štěrboholy

Mystique Dynamo CF  vs.  1.FP Praha  4:2 (0:1)

Branky: 2x Michal Burda, 2x Jan Lenz

Sestava: B: Zdeněk Půta 7.0    H:  Michal Burda, Jiří Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Aleš Moravec, Marek Zeidler

Komentář: Po vypjatém utkání s Útlumem jsme s čistou hlavou nastoupili proti 1. FP Praha. Vzhledem k vývoji skupiny jsme byli již na 90% zachráněni. Problémy se sestavou tentokrát způsobil pouze Buri, který se dovolenkuje a proto šel do branky Zdenda: Půtik – já, Lenzik, Jiří, Burdik, Melli a Marek. Po vcelku dominantním výkonu, až na závěrečný desetiminutový výpadek, jsme si, po výsledku 4:2 (0:1), připsali další výhru. Úvod zápasu se nesl na velkém štěrboholském hřišti v opatrném duchu. Oproti Běchovicím zde bylo více místa na kombinaci a klidnější přechod. Postupně jsem začínali být více a víc nebezpeční, našim problémem v prvním poločase byla žalostná koncovka. Šance jsme si vytvářeli, ale neproměňovali. Melli trefil tyč, Marek neskóroval do prázdné branky a množství pološancí zůstalo neproměněno. Bohužel soupeř skóroval z první polostřely, která několikrát tečována skončila v brance. Jinak jsme soupeře k ničemu většímu nepustili. Úvod druhého poločasu probíhal ve stejném duchu. Soupeře jsme přišpendlili a tentokrát dokázali i skórovat. V rychlém sledu Burdik a dvakrát Lenzik skóre otočili, dvakrát dokonce pomocí houslí brankáře . V té chvíli jsme zápas měli ve své moci, ale svou laxností jsme ho pořádně zkomplikovali. Deset minut před koncem udělal chybu Jiří a soupeř z bleskového rohu snížil. Poté jsme zpanikařili a začali hrát úplně jiný fotbal než doposavad. Místo držení míče jsme se ho zbavovali a dostávali se zbytečně pod tlak, který smrděl vyrovnáním. Největší šanci skvěle zachránil Zdenda. V poslední minutě přišla konečně krátká kombinace a gól Burdika.