Realita nebo jen sen? První vítězství od 30.5.2013

2.kolo, Po 31.3.2014, 20:30, Štěrboholy

Mystique Dynamo CF  vs.  Bronx KKK A  4:1 (2:1)

Branky: 1x Jan Lenz, 1x Jakub Burian, 1x Jiří Burian, 1x Ladislav Nový

Sestava: B: Tomáš Moravec    H:  Jakub Burian, Jiří Burian, Marek Daněček, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Aleš Moravec, Ladislav Nový, Zdeněk Půta

Komentář: Nepovedené 1. kolo nás sebevědomím příliš nenaplnilo, navíc z Bronxu KKK A, vzhledem k jeho loňským výsledkům, šel zasloužený respekt. Avšak po mnohem lepším výkonu jsme vybojovali zasloužené vítězství 4:1 (2:1). Po 10 měsících jsme se dočkali vítězství. Chyběl jen Mlejn, jinak jsme byli komplet. Oproti minulému týdnu bylo utkání živelnější, nesvázané pevnou defenzivou a tím otevřenější jako minule s Brodem - voda na náš mlýn. Spolu s naším zlepšeným výkonem to přineslo 2 body. Šance se střídaly na obou stranách, na obou stranách hned několikrát vynikli gólmani, kteří oba podali nadstandartní výkon. Naši velkou šanci neproměnil Mára, který hlavou netrefil prázdnou branku. Hned několikrát během zápasu neproměnil sólový nájezd Lenzik. I soupeř se činil a také šel do vedení po rychlém brejku. Naštěstí do poločasu dokázal tentokrát Lenzik nájezd proměnit, když si nahrál ještě o tyčku a poté přihrál Burimu před prázdnou branku (pro Bronx, aut to vážně nebyl). Ve druhém poločase jsme hráli možná nejlepší fotbal ze hodně dlouho dobu. Precizní obrana, která Bronx nepouštěla příliš na dostřel (alespoň na naše poměry), v poli jsme hráli klidně, drželi míč a byli i nebezpeční dopředu. Vyloženou šanci ještě neproměnil Buri, ale poté Melli krásně vysunul Jiřího, který ukázal až nepředstavitelnou chladnokrevnost. S narůstající dominancí přicházela nervozita soupeře, která se zaměřila především na rozhodčího utkání. Poté se prosadil krásnou střelou i Ládik a bylo vlastně rozhodnuto. Když byl v závěru faulován Lenzik za červenou, utkání se již dohrálo.
Zlepšený výkon, zasloužené 2 body, jen neusnout na vavřínech.

Komentář TH: Hosté byli po celou dobu běhavější a hlavně se soustředili na hru, což se o Bronxu a zvlášť jeho kapitánovi říct nedá...