4.kolo, So 3.10.2009, , Pražačka

Mystique Dynamo CF  vs.  Integrita Jinonice  3:2 (2:2)

Branky: 2x Jan Lenz, 1x Martin Burda

Sestava: B: Adam Hild 7.0    H:  Martin Burda, Michal Burda, Jakub Burian, Jan Lenz, Jakub Marek, Michal Stanko

Komentář: K zápasu 4. kola jsme poprvé po neuvěřitelných jednatřiceti zápasech nastoupili bez srdcaře Mandela. Chyběl taky Lampas a Burdík nastoupil se sebezapřením, takže jsme od zápasu moc neočekávali. Soupeřem nám navíc byla podle papírových předpokladů silná Integrita Jinonice. Soupeř začal aktivněji a zatlačil nás do obrany. Po mé ztrátě míče u naší branky se také trošku šťastně dostal do vedení, když se střela odrazila od tyče do mě a do brány. Soupeř nadále pokračoval v aktivitě a my hrozili pouze z nakopávaných balónů na Burdíka a ojedinělých brejků. Po jednom z nich a pěkné kombinaci s Burdíkem jsem zakončoval do prázdné brány a vyrovnal na 1:1. O chvíli později vyhrál po dlouhém autu Burdík souboj jeden na jednoho, našel Martina, který oproti předchozím zápasům zachoval v koncovce klid a s přehledem nás poslal do vedení. V závěru první půle se Burdík s Mišou nedohodli při bránění soupeře, který měl spoustu času připravit si balón ke střele a pěknou ranou srovnal stav utkání. Z prví půle stojí za zmínku ještě břevno, které trefil Burdík po dalším z našich brejků, a tyč, kterou nastřelil soupeř po dobře trefeném přímém kopu. Měli jsme pouze jednoho hráče na střídání, oproti soupeřově lavičce, která praskala ve švech. Do druhé půle nám již docházeli síly, a proto jsme se ještě více soustředili na bránění. Druhá půle byla celkově méně fotbalová, než ta první. Soupeře jsme do větších šancí nepouštěli, takže hrozil nebezpečnými pokusy z dálky. Ty šli buď těsně vedle, nebo si s nimi Adam poradil. Po další ze soupeřových ztrát ve středu pole jsem vyrazil do brejku a po kličce gólmanovi jsem nás podruhé v zápase poslal do vedení. Soupeř ze závěrečného náporu nic nevytěžil, takže jsme získali důležité dva body. Utkání by spíše slušela remíza, musíme přiznat, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.

Komentář TH: Poklidný zápas plný pohledných akcí. Rozhodla lepší koncovka domácích.