5.kolo, So 10.10.2009, , Pražačka

Mystique Dynamo CF  vs.  Medicína  5:3 (2:2)

Branky: 2x Michal Burda, 1x Michal Lampír, 1x Jakub Burian, 1x Ladislav Nový

Sestava: B: Adam Hild 5.0    H:  Martin Burda, Michal Burda, Jakub Burian, Michal Lampír, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Jakub Marek, Ladislav Nový

Komentář: Po minulém víkendu, kdy byl náš tým ochuzen o velké množství hráčů, se tentokráte sešel slušnější výběr a odnesla to Meducína. Sestava: Adam – Lenzik, Lampas, Buri, Burdik, Martin, Párek, (poprvé) Ládik a já. Soupeř se před zápasem chlubil krásným skórem 5:4 po 4 zápasech, navíc zápas začal bez střídání. Prvních 20 minut zápasu bylo v naší režii. Snažili jsme se prolomit velmi kvalitní obranný blok soupeře, který překvapil svou běhavostí a zarputilostí i v tomto počtu. Největší šanci neproměnil po skvostné přihrávce Burdika Buri. Soupeř hrozil jen střelami z větší vzdálenosti, které většinou končili daleko mimo tyče. Poté si role prohodili Burdik s Burim a skvostnou přihrávku Buriho již Burdik zkušeně zakončil. O chvíli později se utěšenou střelou prosadil Lampas a zdálo se být rozhodnuto. A asi bylo rozhodnuto i v našich hlavách, protože zbytek poločasu jsme dohráli v útlumu a dovolili soupeři po naprosto zbytečných chybách vyrovnat - po nedorozumění ve středu hřiště po rychlém brejku a po rohovém kopu a odraženém míči. A to ještě soupeř v poslední minutě neproměnil další šanci po další standardní situaci. Do druhého poločasu jsme nastoupili koncentrovaněji a soupeře zatlačili. Vysvobodil nás štastný gól Buriho, který to s dvěma odrazy určitě chtěl a za chvíli po kombinaci od rohového praporku gól Burdika do prázdné branky. Už to vypadalo na poklidné dohrání utkání, zvlášť když jsme mohli přidat několik dalších branek. Naopak nás ale vytrestal soupeř, který rozebral naší obrannou dvojici a ještě jednou snížil. Více jsme mu už ale nedovolili a v závěru se štastně trefil Ládik a rozhodl. Celkově zasloužené vítězství (především nad fňuknou číslo 9), ale výpadky v obraně jsou stále.