9.kolo, So 20.11.2010, , Novoborská

Mystique Dynamo CF  vs.  Výtržník HFC  3:2 (1:2)

Branky: 1x Michal Burda, 2x Jakub Burian

Sestava: B: Adam Hild 6.0    H:  Michal Burda, Jakub Burian, Michal Lampír, Jakub Mandelíček, Michal Stanko

Komentář: V pomalu již existenčním zápase jsme se na Proseku střetli se starým známým Výtržníkem. Po tuhém boji jsme, i s trochou štěstí, dokázali po dlouhé době vyhrát 3:2 (1:2). Sestava opět oklestěna na minimu, návrat do branky slavil Adam: Adam – já, Buri, Lampas, Michal a Burdik. Zbytek týmu opět bez jakékoli omluvy. Popravdě jsem našemu týmu před zápasem moc nevěřil, v minulých zápasech s tímto soupeřem šlo vždy o vyrovnané zápasy. Nutno říct, že Výtržník měl během zápasu mírnou optickou převahu, k čemuž mu též pomohla možnost hned 4 střídání. My hráli zodpovědněji v obraně než jindy, ale naším problémem je v poslední době um o trochu déle podržet balón na svých kopačkách, zakombinovat, párkrát po sobě si přihrát, nechat běhat soupeře a trochu si fyzicky oddechnout. Většinou se balónu zbavujeme příliš brzy, ve spěchu, což často vede k nepřesnostem a častým ztrátám. V tomto byl soupeř lepší a proto ta převaha. Přesto byl zápas na větší šance vyrovnaný. My se dostali do vedení, kdy se poprvé v sezóně Burdik zodpovědně vrátil se soupeřem, odebral mu míč, čímž založil přečíslení, které využil Buri. Soupeř většinou střílel jen z větší vzdálenosti. Ale chyba přišla i z naší strany, která vedla též k přečíslení a vyrovnaní. A Výtržník dokázal po chvíli dokonce otočit nepříliš nebezpečnou střelou, která však k překvapení skončila brankou. Ve druhém poločase jsme alespoň opticky zvětšili úsilí, ale v útoku jsme nebezpeční nebyli. Většinou chybělo lepší zpracování, klid a důraz. Až se nám povedla jedna z nejhezčích akcí sezóny, kdy si po delší kombinaci naběhl skvěle Buri mezi obránce na výbornou přihrávku Burdika a chladnokrevně zakončil. Navíc po chvíli jsme zápas otočili. Dlouhý balón propadl šťastně k Burdikovi, který zavřel oči a nasadil gólmanovi jesle. Vedli jsme a tentokrát Výtržník zvýšil obrátky. Nás navíc oslabil Burdik, který si opět zranil svůj kotník, a dohrávali jsme vlastně ve 4,5 lidech. Přežili jsme standardku soupeře, která skončila na tyči i šanci v poslední minutě při power play, kdy překopl soupeřův gólman prázdnou branku.

Komentář TH: Dobrý fotbal a vcelku vyrovnaný zápas. Vedení se ujali domácí, ale dobře kombinujícím a často střílejícím hostům se ještě do konce poločasu podařilo dvěma góly otočit skóre. Své vedení držel Výtržník i většinu druhé půle, ale poslední desetiminutovka patřila domácím, kteří brankami z 51. a 53.minuty strhli výhru na svoji stranu.