Díky výbornému výkonu ve 2. polačase jsme porazili velice kvalitního soupeře:

3.kolo, Po 19.9.2011, 16:30, Kbely

Mystique Dynamo CF  vs.  Oratoř Kobylisy  5:4 (1:3)

Branky: 2x Michal Burda, 2x Jan Lenz, 1x Michal Lampír

Sestava: B: Jakub Burian 5.5    H:  Michal Burda, Jiří Burian, Michal Lampír, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Aleš Moravec

Komentář: V ideální fotbalový čas jsme se ve Kbelích utkali s neporaženou Oratoří Kobylisy. I přesto start v 16:30 jsme se sešli v neuvěřitelném počtu. Sestava: Jakub – já, Lenzik, Lampas, Melli, Burdik a Jiří. Soupeře předcházela dobrá pověst a hned od úvodu bylo vidět proč. Prvních 15 minut jsme se nedostali s míčem za půlku hřiště a jen udiveně přihlíželi rychlým a přesným kombinacím soupeře. V dresu soupeře vynikal útočník, kterého bylo velmi těžké odstavit od míče a který také nakonec vstřelil hattrick. První gól po prosazení se přes Lenzika, druhý šťastnou tečí střely mířící vedle. Postupně jsme se trochu zvedali a Lenzik tečovanou střelou snížil, ale soupeřův zabiják ještě do poločasu přidal svůj třetí gól. Nebyli jsme nikterak nadšeni výsledkem, ale ten byl jen pravdivým důkazem obrazu hry v první půli, ačkoli např. Lampas mohl ještě snížit. Ve druhé půli se ale obraz hry změnil. Soupeř zjevně podlehl dojmu o naší neškodnosti, my zdvojovali útočníka, který to již neměl tak jednoduché, tím se začala rozpadat hra soupeře a začali jsme Oratoř přehrávat, až se nestačila divit. Najednou jsme byli rychlejší, přesnější a hlavně nebezpečnější my. Dokázal se prosadit Lenzik houslemi a za nedlouho Burdik po skrumáži vyrovnal. Soupeř se snažil nahecovat, ale na náš rozjetý vlak to najednou nestačilo. A když proměnil další únik z boku Lampas poprvé jsme vedli. Ne však nadlouho, když Oratoř dokázala po našem zaváhání v obraně vyrovnat. V té chvíli byl zápas otevřený a výsledek se mohl naklonit na obě strany. Naštěstí pro nás tentokrát nepodržel gólman soupeře a Burdik se prosadil další střelou na bližší tyč. I přes závěrečný nervózní závěr jsme naše první body uhájili.
Nemá cenu si nic nalhávat. Soupeř nás dokázal celkem snadno přehrávat v dlouhých pasážích hry a tentokrát nevyhrál celek lepší, ale spíše šťastnější. Remíze by zápasu slušela víc.

Komentář TH: Svižné utkání v režii hostů, kteří ale svůj náskok prohospodařili. Utkání by více slušela remíza.